29.7.2013

Příklady použití fluoritu v malbě a sochařství pozdní gotiky a rané renesance v rámci památkového fondu Čech a Moravy. Výsledky dílčího průzkumu vybraných děl V roce 1999 byl v rámci restaurování proveden komplexní průzkum deskových maleb tzv. Svatokateřinského oltáře Mistra Litoměřického oltáře a jeho dílny v chemicko-technologické laboratoři Národní galerie v Praze.

Kompletní článek ke stažení (PDF)

Autor: Administrátor NG   |   Sekce: Články | Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému