We are more

24.1.2012

We are more V letošním roce se rozhoduje o objemu dotací vyčleněných na kulturu v Unii na dalších 7 let. Poslanci Evropského parlamentu aNa podporu kultury byla připravena kampaň „We are more – act for culture in Europe“ (Jsme víc – jednej pro kulturu v Evropě), která sbírá podpisy pod manifest vyzývající ministry kultury všech členských států v Radě ministrů k zásadní podpoře kultury v příštím rozpočtu EU. Rada ministrů členských států budou rozhodovat o rozpočtu Evropské unie pro roky 2014−2020.

Nebuďte lhostejní a  připojte se ke kampani!

1. Kultura a umění jsou neoddělitelnými součástmi udržitelného a rovnoměrného rozvoje. Jako takové musí mít politické uznání a podporu.

2. Evropská unie je jedinečný politický prostor, stavící na svobodě a demokracii. Kulturní dimenze EU musí být posílena.

3. EU se zrovna rozhoduje o finančních prioritách pro následující roky. Umění a kultura musí být součástí této vize.

Dlouhodobá podpora je nyní ještě potřebnější než kdy dříve. Bližší informace o kampani, národní cíle a formulář, kde je možné podepsat manifest najdete na www.wearemore.eu/manifesto.

Autor: Administrátor NG   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému