Bezpečnost muzejních sbírek – metodika Národní galerie v Praze

Oblast působnosti bezpečnostního systému muzea

Metodické materiály, které souhrnně rozpracovávají všechny oblasti a základní bezpečnostní pravidla pro ochranu muzejních sbírek, jsou jedním z výstupů rozsáhlého projektu Národní galerie v Praze s názvem: „Modernizace bezpečnostních systémů v prostředí muzea / galerie“. Tento projekt se realizoval v letech 2009-2011 díky významné dotaci z Finančních mechanizmů Norska a MK ČR (viz také http://www.ngprague.cz/cz/1126/sekce/podpora-bezpecnosti-sbirek-z-norskeho-financniho-mechanismu/). Odborným partnerem projektu NG bylo Norské ředitelství pro kulturní dědictví (Riksantikvar).

Vlastní metodika je složena ze dvou částí, které se vzájemně doplňují.

  1. část - Manuál bezpečnosti sbírek (PDF) – popisuje základní principy a postupy při návrhu integrovaného bezpečnostního systému a jeho technické a technologické části včetně dopadů této změny do ekonomiky organizace, jejího systému řízení, publicity a dalších činností.
  2. část - Vzdělávací modul (PDF) – je souhrnem praktických návodů a cvičení pro pracovníky muzeí umění v oblasti bezpečnosti sbírek. Obsahuje sedm kapitol, které komentují, doplňují a rozvíjejí obsah Manuálu bezpečnosti sbírek.

Kompletní bezpečnostní metodika bude zpřístupněna pouze zde registrovaným uživatelům.
Nastavte si velikost písma:

TTT

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu
Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2022

2008 Metodické centrum pro muzea výtvarného umění Národní galerie

Metodické centrum Národní galerie v Praze, Palác Kinských, Staroměstské náměstí 12, 110 15 Praha 1
mcgalerie@ngprague.cz
www.mc-galerie.cz

 

Všechna práva vyhrazena © 2022 NETservis s.r.o.