Ateliér Fénix, hledání formátu a historie výtvarných dílen

Výtvarné dílny v galerii patří k významným edukačním nástrojům, jejichž prostřednictvím muzea umění naplňují svou základní veřejnou službu - interpretaci výtvarného umění, které je hlavním předmětem jejich odborné činnosti, pro veřejnost.
Národní galerie v Praze patří mezi průkopníky těchto aktivit u nás. Dlouholetá lektorka Sbírky orientálního umění - PhDr. Gabriela Šimková - v předkládané studii shrnula své teoretické i praktické zkušenosti z několikaletého projektu Ateliér Fénix, který byl připraven pro stálou expozici asijského umění v Národní galerii v Praze. Projekt je v galerijní edukaci významný, jak systematickou metodickou prací v rámci zážitkové interpretace asijského umění, tak ohlasy u návštěvníků galerie, kteří se cyklu nebo jednotlivých dílen zúčastnili.

Ateliér Fénix (PDF)

Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2014

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.