Hmatové expozice asijského umění

Hmatové expozice asijského umění v Národní galerii v Praze
Gabriela Šimková
Přednáška přednesená 5. května 2010 na odborném semináři „Občan a návštěvník s poruchami zraku v památkové rezervaci, v památkové zóně a v památce, muzeu a galerii“ v Muzeu hlavního města Prahy, kterou spolupořádal Národní památkový ústav.

Zkušenosti získané pořádáním hmatových projektů nás přesvědčují o tom, že návštěvníci
se zrakovým nedostatkem jen obtížně získávají znalosti o výtvarném umění . Proto je naší snahou sami vytvořit nebo pomoci vytvořit více dostupných hmatových expozic s návaznými programy.

Lektorské oddělení Sbírky orientálního umění Národní galerie v Praze poskytuje metodickou a poradenskou pomoc při tvorbě výstavních a edukačních projektů pro návštěvníky

se zrakovým nedostatkem.

Prezentace ke satžení ZDE