Záznam z úvodního jednání k přípravě novely autorského zákona na MK ČR

15.2.2012

Dne 31. ledna 2012 se uskutečnilo v sídle Ministerstva kultury v Praze úvodní jednání k přípravě novely autorského zákona (AZ), na které byli pozváni všichni, kdo zaslali podněty a návrhy k novele autorského zákona (AZ) v průběhu veřejných konzultací na jaře 2011 a dále subjekty, s nimiž Ministerstvo kultury otázky související s autorským právem průběžně konzultuje.

Cílem jednání bylo poskytnout organizační informace o časovém harmonogramu a obsahovém zaměření připravované novely AZ. Dle harmonogramu projednávání jednotlivých témat je 20. února 2012 na programu Transpozice směrnice 2011/77/EU o prodloužení doby ochrany autorského práva a určitých práv s ním souvisejících.

Více informací včetně harmonogramu přípravy novely autorského zákona a materiálů, které obdrželi účastníci jednání, najdete na stránce http://www.proculture.cz/cultureinfo/legislativa/autorske-pravo/mkcr-zaznam-z-uvodniho-jednani-k-priprave-novely-autorskeho-zakona-2979.html

Zdroj:ProCulture Bulletin č. 265

Sekce: Informace   |   Tisk   |   Poslat článek známému