STÁTNÍ IMUNITA A ZÁPŮJČKY KULTURNÍCH STATKŮ

24.5.2012

V dubnu 2012 se uskutečnilo ve Šternberském paláci Národní galerie v Praze Kolokvium na téma imunity proti zabavení kulturních statků, v rámci něhož přednesl dr. Nout van Woudenberg svůj příspěvek „State Immunity and Cultural Objects on Loan”, který byl na webu metodického centra zveřejněn 30.4.2012.

Nyní Vám přinášíme také jeho český překlad, který připravila PhDr. Magda Němcová, vedoucí odboru registru a metodického centra NG v Praze. Informativní překlad naleznete v sekci Dokumenty společně s anglickým originálem, které jsou přílohou zprávy o kolokviu. Účastníkům diskusního fóra MC MVU „Česká muzea po kauze Diag Human“ doporučujeme seznámit se s obsahem tohoto příspěvku dr. Nouta van Woudenberga, který je zásadním textem pro diskusi o imunitě proti zabavení.

STÁTNÍ IMUNITA A ZAPŮJČKY KULTURNÍCH PŘEDMĚTŮ Praha duben 2012 (PDF)

Autor: Administrátor NG   |   Sekce: Mobilita sbírek   |   Tisk   |   Poslat článek známému