Rámec působnosti

5.12.2011

Lektorské oddělení Sbírky orientálního umění Národní galerie v Praze(LO SOU) s dvanáctiletou tradicí, je v ČR jediné, které se systematicky věnuje vzdělávání v oblasti asijského umění a které vybudovalo tým specializovaných interních a externích lektorů. LO SOU, se od svého vzniku v roce 1998, vyprofilovalo jako edukační pracoviště s vysokou odbornou úrovní. Lektorské oddělení Sbírky orientálního umění realizuje vzdělávací programy v nové expozici Národní galerie v Praze Umění Starého světa Umění Asie a starověkého Středomoří ze sbírek Národní galerie v Praze a Národního muzea v paláci Kinských a na krátkodobých výstavách zaměřených na umění Asie. Poskytuje také konzultační činnost pro odbornou i laickou veřejnost v oblasti galerijní pedagogiky, aplikované muzeologie, receptivní arteterapie, dějin a teorie umění zaměřených na studia umění Blízkého a Dálného východu a umění centrální Asie.

Lektorské oddělení Sbírky orientálního umění Národní galerie v Praze(LO SOU) s dvanáctiletou tradicí, je v ČR  jediné, které se  systematicky věnuje vzdělávání v oblasti asijského umění a  které vybudovalo tým specializovaných interních a externích lektorů.

LO SOU, se od svého vzniku  v roce 1998, vyprofilovalo jako edukační pracoviště s vysokou odbornou úrovní.

Lektorské oddělení Sbírky orientálního umění realizuje vzdělávací programy v nové expozici Národní galerie v Praze Umění Starého světa Umění Asie a starověkého Středomoří ze sbírek Národní galerie v Praze a Národního muzea v paláci Kinských a na krátkodobých výstavách zaměřených na umění Asie.

Poskytuje také konzultační činnost pro odbornou i laickou veřejnost v oblasti galerijní pedagogiky, aplikované muzeologie, receptivní arteterapie, dějin a teorie umění zaměřených na studia umění Blízkého a Dálného východu a umění centrální Asie.

Autor: Administrátor NG   |   Sekce: Články   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.