SEMINÁŘ NOVÁ KONCEPCE ROZVOJE MUZEJNICTVÍ A JEJÍ ROZVOJOVÝ POTENCIÁL PRO GALERIE A JEJICH ZŘIZOVATELE

30.6.2016

Zřizovatele veřejných muzeí a galerií zveme na seminář zahajující odbornou rozpravu k dílčím úkolům Koncepce rozvoje muzejnictví v ČR do roku 2020, který se uskuteční ve čtvrtek 13. 10. 2016 od 10.00 v auditoriu v 6. patře Veletržního paláce, Dukelských Hrdinů 47, Praha 7.

Seminář zahajuje prezentací záměru zřízení Registru muzeí a galerií odbornou rozpravu na úrovni zřizovatelů muzeí k plnění dílčích úkolů Koncepce rozvoje muzejnictví v České republice v letech 2015 až 2020. Úkoly ministerstva kultury plynoucí z této koncepce - zejména vytvoření registračního schématu pro muzea v České republice - se potkávají s aktivitami některých profesních spolků, které se snaží definovat základní standardy a modely měření výkonnosti kulturních organizací s využitím bohatých zahraničních zkušeností. Rada galerií ČR ve spolupráci s Metodickým centrem pro muzea výtvarného umění v Národní galerii v Praze v rámci čtyřletého grantu MK ČR pracovaly na řešení problematiky standardů na základě zahraničních zkušeností pro muzea umění v rámci EU, nyní budou představeny výstupy z projektu.

Seminář je s ohledem na časové možnosti cílové skupiny připravován tak, aby účastníci získali v rámci jednodenního setkání co nejvíce informací k aktuální situaci v dané oblasti, které jim mohou být užitečné při jejich další práci.

Pořadatel: Metodické centrum pro muzea výtvarného umění v NG a Odbor movitého kulturního dědictví, muzeí a galerií Ministerstva kultury ČR

Místo konání: Národní galerie v Praze, Veletržní palác (auditorium), Praha 7

Datum konání: 13. 10. 2016

Rozsah semináře: celodenní seminář, od 9:30 do cca 16:00 hod.

Komu je seminář určen: zřizovatelům muzeí a galerií - vedoucím odborů či oddělení kultury a památkové péče Krajských/Městských úřadů, zástupcům galerijní obce

Přihláška na seminář: Zájemci o účast na semináři se mohou hlásit prostřednictvím přihlášky na e-adrese dagmar.jelinkova@ngprague.cz do 9. 10. 2016

Přihláška ke stažení (DOC)

Program ke stažení (DOCX)